Kurs na ślubną kartkę w kształcie serca

Przygotowałam dla Was kurs na ślubną kartkę w kształcie serca. Ta baza sprawdzi się też świetnie, jako baza do prac walentynkowych, do których zostało jedynie 3,5 miesiąca, coś czuję, że zleci bardzo szybko 😉 Jest to moja dzisiejsza inspiracja na blogu Filigranek.

Pokażę Wam jak zrobić serce, które znajduje się poniżej, a na dole strony będziecie mogli pobrać darmowy digi stempelek, który wykorzystałam w tej pracy.

 

Do przygotowania kartki będą potrzebne:

  • baza serca
  • ozdobne papiery
  • tekturka ramka
  • tekturka serce
  • dodatki, u mnie: kwiaty 2D, 3D, motylki, perełki, plastry miodu wycięte z wykrojnika, sizal, wstążeczka (dwóch ostatnich nie ma na zdjęciu)
  • kordonek i igła do przeszycia jednej z warstw
  • media do zmediowania serca, u mnie: pasta do spękań oraz różowa, żółta i biała farba akwarelowa
  • nożyczki, klej, kosteczki 3D, pistolet do klejenia na gorąco, pędzelek

 

Odrysowujemy i wycinamy dwa serca. Jedno serce przeszywamy, drugie w niektórych miejscach przedzieramy. Obie warstwy postarzamy nożyczkami.

 

Na tekturkowe serce nakładamy pastę do spękań, czekamy aż wyschnie albo suszymy suszarką.

 

Ja nie miałam farby która kolorem by idealnie mi pasowała do papierów, dlatego postanowiłam zmieszać kilka farb, żeby uzyskać kolor, który będzie mnie satysfakcjonował. Połączyłam trzy akwarelowe farby: białą Renesans liquarel, różową metaliczna w proszku Color Glow Ruby oraz żółtą w proszku Rainbow Color Duo Yellow Amber.

 

Papier przyklejamy na bazę, a następnie dekorujemy serce według uznania.

 

Na sam koniec kilka chlapnięć białą akwarelową farbą.

 

Ostatecznie serce wygląda następująco

 

A poniżej podrzucam Wam digi stempelek. Jeśli go użyjecie, dajcie koniecznie znać, chętnie odwiedzę Waszego bloga i zobaczę co stworzyliście.

 

Użyte materiały

Podziel się z bliskimi
Zobacz również
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby publikacji komentarza. Dane zostaną zapisane na serwerze i w Twojej przeglądarce w pliku cookie. Dowiedz się więcej.